Providing you the best range of liquid chocolate packing machine, bakery packing machine, wafer packing machine, butter packaging machine, bread packing machine and noodles packing machine with effective & timely delivery.
₹ 250000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 50 PPM |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 220V |
| Packaging Type | Single |
| Usage/Application | Liquid Chocalate |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 390000 / Piece Get Latest Price
| Product type | Buns roll, Rusk, Cake slice, Cookies, Bread, Muffin, Pastry |
| Sealing type | Center seal |
| Speed | 40-80 pack/min |
| Capacity | 40 Piece/Min |
| Production Capacity | 3000 Piece/Hour |
| Packaging Type | Center Seal |
| Voltage | 220 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 390000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 3000 Piece/Hour |
| Filling Accuracy | 0.5% |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 390000 / Piece Get Latest Price
| Packing style | Pillow pack |
| Pack weight | 50-100 g |
| Capacity | 50 Piece/Min |
| Production Capacity | 4000 Piece/Hour |
| Voltage | 220V |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
| Product form | Pouch |
| Packaging Type | Center Seal |
₹ 390000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 4000 Piece/Hour |
| Surface Finish | MS Powder Coated |
| Voltage | 220V |
| Packaging Type | Center Seal |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 390000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 40 Piece/Min |
| Production Capacity | 3000 Piece/Hour |
| Packaging Type | Center Seal |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 390000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 40 Piece/Min |
| Production Capacity | 4000 Piece/Hour |
| Packaging Type | Center Seal |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 390000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 40 Piece/Min |
| Production Capacity | 4000 Piece/Hour |
| Packaging Type | Center Seal |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 390000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 4000 Piece/Hour |
| Surface Finish | MS |
| Pencil Heater | Yes |
| Conveyor Length | 3.5 Feet |
| Roller Heater | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Murali Prasad Vadrevu (CEO)
Multitech Packaging Solutions
Plot No 138 To 145, D No. 8-7-17/142//143, Swarnadama Nagar, Old Bowenpally, Secunderabad
Hyderabad - 500080, Telangana, India