Pioneers in the industry, we offer detergent liquid packing machine, ice cream bar packaging machine and chikki bar packing machine from India.
₹ 225000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 3000 Pouch/Hour |
| Driven Type | Electric |
| Automation Grade | Automatic |
| Packaging Type | Pillow Pack |
| Usage/Application | Liquids Packaging |
| Material | Laminated |
| Voltage | 220V |
| Pouch Type | 3 Side or 4 Side Seal |
Efficiently designed for high-speed operations, our Detergent Liquid Packing Machine ensures accurate and leak-proof packaging. It supports a variety of pouch sizes with user-friendly controls for hassle-free performance. Made with durable stainless steel, it guarantees long-lasting use and hygiene. Ideal for detergent manufacturers aiming for consistent and cost-effective packaging.
₹ 390000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 2000 Piece/Hour |
| Packaging Type | Pouch |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 240 V |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 390000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 piece/hr |
| Automatic Grade | Automatic |
| Packaging Type | Pouch |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
Murali Prasad Vadrevu (CEO)
Multitech Packaging Solutions
Plot No 138 To 145, D No. 8-7-17/142//143, Swarnadama Nagar, Old Bowenpally, Secunderabad
Hyderabad - 500080, Telangana, India