Prominent & Leading Manufacturer from Hyderabad, we offer dry fruit pouch packing machine and automatic dry fruits packing machines.
₹ 185000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Power Consumption | 2 HP |
| Phase | Single Phase |
| Surface Treatment | Polished |
| Voltage | 220 V |
| Brand | Multitech |
| Frequency | 50 Hz |
| Production Capacity | 3500 Pouch Per Hour |
Minimum order quantity: 2 Piece
₹ 120000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | Multitech |
| Packaging Type | Cup |
| Machine Alignment | Vertical |
| Voltage | 220V |
| Phase | Single Phase |
| Packaging Material | Laminate Film, Dry Fruits |
| Usage/Application | Industrial |
| Sealing Type | Center seal, three side seal |
| Surface Treatment | Polished |
| Filing Type | Cup Filler |
| Packaging Range | 50 Grams |
Minimum order quantity: 2 Piece
Murali Prasad Vadrevu (CEO)
Multitech Packaging Solutions
Plot No 138 To 145, D No. 8-7-17/142//143, Swarnadama Nagar, Old Bowenpally, Secunderabad
Hyderabad - 500080, Telangana, India