Offering you a complete choice of products which include liquid packaging machinery and coffee packaging machine.
₹ 150000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 3000 Pouch/Hour |
| Driven Type | Electric |
| Automation Grade | Automatic |
| Packaging Type | 3 and 4 Side |
| Model Name/Number | MPS4S |
| Power | 220V |
| Usage/Application | Liquid Packaging Machine( Oil,Honey,Juice,Ghee) |
| Brand | Multitech |
| Material | Laminated |
| Voltage | 220V |
₹ 150000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 3000 Pouch/Hour |
| Vertical Sealing Jaws Movement | Machanical |
| Horizontal Sealing Jaws Movement | Machanical |
| Center Fin Seal | Yes |
| Packaging Size | Up to 280mm |
| Suitable to Pack | Powders and Granules |
| Bag Pulling | Machanical |
| Country of Origin | Made in India |
Murali Prasad Vadrevu (CEO)
Multitech Packaging Solutions
Plot No 138 To 145, D No. 8-7-17/142//143, Swarnadama Nagar, Old Bowenpally, Secunderabad
Hyderabad - 500080, Telangana, India