Offering you a complete choice of products which include ginger garlic paste packing machine.
₹ 150000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 kg/hr |
| Type | Continuous Type |
| Automation Grade | Automatic |
| Material of Construction | Stainless Steel |
| Sealing Type | Center Seal (creates Pillow Pouches) |
| Voltage Supply | 240V |
| Also Suitable for | Tomato |
| Usage/Application | Industrial |
| Power Supply | Three Phase |
| Brand | Multitech |
₹ 160000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 2500 Pouch per hour |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | For Garlic Paste Packaging |
| Sealing Type | 3 Side |
| Pouch Capacity | 100 Grams |
| Surface Finish | Polished |
| Machine Type | Automatic |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | Multitech |
| Automation Grade | Automatic |
Minimum order quantity: 2 Piece
Murali Prasad Vadrevu (CEO)
Multitech Packaging Solutions
Plot No 138 To 145, D No. 8-7-17/142//143, Swarnadama Nagar, Old Bowenpally, Secunderabad
Hyderabad - 500080, Telangana, India