Our product range includes a wide range of automatic spice pouch packing machine, snack packing machine, candy packaging machine, peanuts packing machine and grain packing machine.
₹ 150000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Pouch Capacity | 50 g |
| Capacity | 3000 Pouch Per Hour |
| Voltage | 240V |
| Packaging Application | Laminated |
| Filler Type | Cup Filler |
| Power Consumption | 1/2HP |
| Pouch Counter | Yes |
| Temperature Controller | Yes |
₹ 150000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 3000 Pouch/Hour |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | Single Phase |
| Sealing Type | 3 Side |
| Driven Type | Electric |
| Pouch Counter | Yes |
| Temperature Controller | Yes |
₹ 390000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 3000 Piece/Hour |
| Brand | Multitech |
| Automation Grade | Automatic |
| Power Consumption | 8 Units /Hour |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 150000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 3000 Pouch/Hour |
| Brand | Multitech |
| Power Consumption | 8 Units/ Hour |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 150000 / Piece Get Latest Price
| Power | 1 HP |
| Capacity | 1800 Pouch/Hour |
| Usage/Application | Grain Packing |
| Brand | Multitech |
| Automation Grade | Automatic |
| Driven Type | Electric |
| Voltage | 240V |
Murali Prasad Vadrevu (CEO)
Multitech Packaging Solutions
Plot No 138 To 145, D No. 8-7-17/142//143, Swarnadama Nagar, Old Bowenpally, Secunderabad
Hyderabad - 500080, Telangana, India