Pioneers in the industry, we offer liquid sachet packing machine, automatic tea packaging machine and automatic tea sachet packing machine from India.
₹ 150000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 3000 Pouch/Hour |
| Automation Grade | Automatic |
| Driven Type | Electric |
| Digital Temperature Controller | Yes |
| Brand | Multitech |
| Voltage | 240V |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 120000 / Piece Get Latest Price
| Filling Capacity | 25-100 g |
| Pack Type | Pouch |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Tea Packaging |
| Packaging Type | Center Seal |
| Power | 0.5 HP |
| Machine Capacity | 3000 Pouches per minute |
| Brand | Multitech |
| Driven Type | Electric |
| Voltage | 240 V |
| Material | Mild Steel |
| Phase | Single Phase |
Minimum order quantity: 2 Piece
₹ 150000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 30 Bags/Min |
| Packaging Type | Pouch |
| Usage/Application | Tea Packaging |
| Bag Type | Metalized |
| Automation Grade | Automatic |
| Driven Type | Electric |
| Power | 0.5 HP |
| Voltage | 240 V |
| Material | Mild Steel |
| Phase | Single Phase |
Minimum order quantity: 2 Piece
Murali Prasad Vadrevu (CEO)
Multitech Packaging Solutions
Plot No 138 To 145, D No. 8-7-17/142//143, Swarnadama Nagar, Old Bowenpally, Secunderabad
Hyderabad - 500080, Telangana, India